42 636 82 10 Łódź, ul. Kopernika 22 24h - czynne całą dobę.

Diagnostyka laboratoryjna

     Zapraszamy do naszego laboratorium. Po pobraniu krwi najczęściej już tego samego dnia otrzymujemy wyniki morfologii i biochemii. Można przynieść do badania mocz i kał. Wszystkie nasze sprzęty są specjalistyczne i skalibrowane konkretnie pod kątem badania zwierząt, dlatego badania są dokładne i pewne.

 

       Po co robimy badanie krwi? Żeby zdiagnozować konkretną chorobę, jeśli zwierzak ma już jakieś objawy. Żeby wykryć ewentualną chorobę, która nie dała jeszcze żadnych objawów. Żeby ustalić, który konkretnie organ lub układ organów jest zaatakowany i w jakim stopniu. Żeby można było mówić o rokowaniach. Krew bada się również już podczas leczenia. Po to, by ocenić przebieg choroby, skuteczność terapii i wiedzieć czy należy zmienić dawki leków. 

 

      Szybkie i proste badanie moczu pozwoli nam ocenić pracę nerek i układu moczowego, a także zdiagnozować choroby metaboliczne takie jak np. cukrzycę. Pamiętajmy, by dostarczyć mocz do lecznicy najpóźniej godzinę po pobraniu.

 

          Badanie kału umożliwia skuteczne diagnozowanie chorób układu pokarmowego. Już samo badanie mikroskopowe pozwala na wykrycie obecności pasożytów i ich form oraz resztek niestrawionego pokarmu. Zastosowanie odpowiednich odczynników chemicznych pozwala wykryć obecność tłuszczów czy krwi oraz  ocenić aktywność enzymów trawiennych. 

Oferta